<br />
<b>Notice</b>:  Undefined index: title in <b>/var/www/html/piksas/source/base_clases/dwoo/compiled/var/www/html/piksas/source/template/content.htm.d17.php</b> on line <b>5</b><br />

Fotokonkurss

Manas dzimtas mājas un ļaudis

 

Kārļa Ulmaņa piemiņas muzejs ‘’Pikšas’’ vasarā izsludināja fotokonkursu ‘’Manas dzimtas mājas un ļaudis’’. Konkurss ir noslēdzies un darbi izvērtēti.

 

Konkursa rezultāti:

Žūrija 1. vietu piešķīra dobelnieka JĀNIM ALBĀTAM, par fotogrāfiju  “Vēstījums’’.  

 

Ar sirsnīgu un interesanti pasniegtu stāstu par savu Omi konkursā piedalījās tukumnieks INTARS MIĶELSONS. Viņa fotogrāfija ‘’Vecā būda’’  - 2. vietā.

2. vieta arī AGNESEI VEIGUREI-VECELEI no Līvāniem, fotogrāfija ‘’Piektā paaudze’’.

 

3. vieta ALVIM KUĢIM no Penkules par fotogrāfiju ‘’Caur rudeni ejot”.

3. vieta arī INITAI FREIDENFELDEI no Kandavas par fotogrāfiju, kas uzņemta pirms dažiem gadiem un atspoguļo bēru godus viņas mājās ‘’Rudzīši’’, kur mūžībā tiek pavadīta māmuļa.

 

Konkursā kopumā piedalījās ap 40 dalībnieku – gan pieaugušie, gan skolēni.

Ir saņemti lieliski, iedvesmojoši, sirsnīgi stāsti par dzimtas ļaudīm un mājām no tuvākās apkaimes – Auru, Naudītes, Penkules, Bērzes pagastiem, Dobeles, kā arī no tālākas apkaimes – Līvāniem, Kandavas un Kandavas novada. Tā kā katrs varēja iesniegt ne vairāk par trīs fotogrāfijām, kopumā tika izvērtētas ap 100 bildēm.

 

Bija nodomāts novembrī atklāt konkursa darbu izstādi, bet saistībā ar ierobežojumiem, kas noteikti valstī, ieceri nācās pārplānot. Nodomāts izveidot ceļojošo izstādi, ko varētu atvērt muzejā Latvijas valsts otrajā dzimšanas dienā – 4. maijā. Līdz tam dažus no konkursā iesniegtajiem darbiem būs iespēja skatīt muzeja sociālo tīklu kontos un arī publikācijās presē.

 

2020.gada 16. un 17.novembrī muzeja vadītāja Ilga Ķipsne un speciāliste zinātniski pētnieciskajā darbā Baiba Pole devās pie konkursa dalībniekiem, lai pasniegtu veltes, ko bagātināja arī projekta atbalstītāju a/s ‘’Dobeles Dzirnavnieks’’ un ‘’Baltic Candles Ltd.’’ produkcija.

Autortiesības © 2010 "Pikšas" | Piekļūstamības paziņojums (piksas.lv)ksas.lv,