<br />
<b>Notice</b>:  Undefined index: title in <b>/var/www/html/piksas/source/base_clases/dwoo/compiled/var/www/html/piksas/source/template/content.htm.d17.php</b> on line <b>5</b><br />

Jaunpils pienotava

1912. gadā tika dibināta viena no pirmajām piensaimnieku sabiedrībām Latvijā – Jaunpils piensaimnieku biedrība. Tajā pašā gadā tika uzcelta pirmā pienotavas ēka. Biedrības galvenā ražotā produkcija bija eksporta sviests, siers un tehniskais biezpiens. 1937. gada 16.oktobrī tika iemūrēts pamatakmens esošās Jaunpils pienotavas ēkas būvei.

 

Tā ir viena no senākajām piensaimnieku sabiedrībām, kas veiksmīgi darbojas arī mūsdienās. A/s Jaunpils pienotavas valdes priekšsēdētājs Viesturs Krilovs ir teicis; “…uzņēmuma ilgtspējas un attīstības veiksmes faktors ir tradīcijas. Liela daļa produktu uzņēmumā tiek ražota pēc sentēvu metodēm, darbinieki šeit strādā vairākās paaudzēs, te ir īpaša aura…”

 

Neskatoties uz iedibinātajām tradīcijām un vērtībām, uzņēmums ir nemitīgā attīstības procesā un ūsdienās Jaunpils pienotavas produkcija tiek eksportēti visā pasaulē, ieskaitot, Eiropu, ASV, Singapūru, Izraēlu un Austrāliju.

 

K. Ulmaņa piemiņas muzeja “Pikšas” publicitātes foto

 

Jaunpils pienotava svinēja spāru svētkus 1938. gads

Autortiesības © 2010 "Pikšas" | Piekļūstamības paziņojums (piksas.lv)ksas.lv,