<br />
<b>Notice</b>:  Undefined index: title in <b>/home/webroot/piksas/source/base_clases/dwoo/compiled/home/webroot/piksas/source/template/content.htm.d17.php</b> on line <b>5</b><br />

Aktualitātes

LLU turpinās sadarbību ar K.Ulmaņa piemiņas muzeju “Pikšas”

 
2018. gada 6. februārī LLU Jelgavas pilī tika noslēgts sadarbības līgums starp universitāti un Valsts tehniskās uzraudzības aģentūru, kuras pārraudzībā ir K.Ulmaņa piemiņas muzejs “Pikšas”. Tas formāli nostiprina sadarbību starp LLU un muzeju, kas aizsākta jau 20.gs. 90-tajos gados, un paredz turpmāk popularizēt kultūrvēsturisko mantojumu, radot iespēju LLU studentiem izzināt Latvijas valsts un Ministru prezidenta Kārļa Ulmaņa lomu un ieguldījumu Latvijas valsts, lauksaimniecības nozares attīstībā un Jelgavas Lauksaimniecības akadēmijas izveidē.
 
 
 

 

Muzejs "Pikšas" izstādē "Latvijas gadsimts"

 
Kārļa Ulmaņa piemiņas muzejs "Pikšas" piedalās izstādē “Latvijas gadsimts”, kura ir veltīta Latvijas 100 valstiskuma gadiem un ievērojama ar to, ka būs līdz šim vērienīgākā nozares vēsturē – pirmo reizi vienas izstādes veidošanā piedalās vairāk nekā 60 Latvijas muzeju.
Izstāde notiks Latvijas Nacionālā vēstures muzeja pašreizējās telpās Rīgā, Brīvības bulvārī 32 un būs atvērta trīs gadus, sākot no 2018. gada maija. Tās mērķis ir rosināt domāt par Latvijas vēsturi kā sarežģītu pārmantotības un pārmaiņu stāstu. 11 tematiskajās sadaļās paredzēts aptvert Latvijas vēsturi no 1918. līdz 2004. gadam.
Plašāka informācija par izstādi jau tagad pieejama vietnē www.latvijasgadsimts.lv.
 

Izzinošās nodarbības muzejā “Pikšas”

 
Pavasaris vairs nav aiz kalniem, tāpēc K.Ulmaņa piemiņas muzejs “Pikšas”, Dobeles novadā, īpaši ciemos aicina skolēnus un ģimenes, kurām piedāvā savlaicīgi pieteikties izzinošajām nodarbībām:
 
  • 1.-4. un 5.-8. klašu skolēniem par maizes izcelsmes vēsturi un nozīmi, iepazīsties ar darba procesiem, darbarīkiem, graudu šķirnēm un maizes veidiem.
“To vietiņu vien lūkoju,
Kur aug maize tīrumā.”
 
  • 1.-4.klašu skolēniem iepazīsties ar sadzīvi, darbiem un darba rīkiem Zemgales lauku sētā XX g.s. sākumā. “Tēva sētā jauki bij”
 
  • Darba lapa “ Kārlēna pagalmā”. Paredzēta aizpildīt pēc muzeja apskates gida pavadījumā ģimenēm,1.-4.klašu skolēniem aizpildāma konsultējoties kopā ar pieaugušajiem, sākot ar 5.klasi var darboties patstāvīgi.
 
Ieejas maksa nodarbībās - muzeja ieejas biļetes. Grupām pieteikties iepriekš.
 
Papildus informācija:
Kārļa Ulmaņa piemiņas muzejs “Pikšas”
Adrese: Bērzes pagasts, Dobeles novads, LV-3732
tālr.: 26670812, e-pasts: piksas@piksas.lv vai www.piksas.lv
 
Plašāku informāciju skatīt šeit.
 

 

Iemesli muzeja “Pikšas” apmeklējumam

 

Apceļojot Zemgali, ir vērts iegriezties Kārļa Ulmaņa dzimtajā pusē un apskatīt viņa piemiņas muzeju “Pikšas”, kuras ekspozīcija sniedz plašu informāciju par K.Ulmaņa devumu valsts tapšanā un attīstībā, kā arī dod iespēju saprast lauksaimniecības attīstības procesu 1918.-1940.gados.

 

Kārļa Ulmaņa piemiņas muzejā “Pikšas” apmeklētāju interese tiek veicināta ar tipisko Zemgales ainavu un sakopto lauku sētu, kurā var atpūsties un nesteidzīgi baudīt lauku plašumu un mieru sakoptajā un ainaviski harmoniskajā muzeja teritorijā. Tā durvis ir atvērtas ikvienam atpūtas cienītājam un zinātkāram apmeklētājam.

 

Katrs apmeklētājs te jutīsies kā mīļš ciemiņš.

Autortiesības © 2010 "Pikšas"