<br />
<b>Notice</b>: Undefined index: title in <b>/home/webroot/piksas/source/base_clases/dwoo/compiled/home/webroot/piksas/source/template/content.htm.d17.php</b> on line <b>5</b><br />

Aktualitātes

 

Baltā galdauta svētki K.Ulmaņa piemiņas muzejā “Pikšas”

 
2018. gada 4. maijā Kārļa Ulmaņa piemiņas muzejs “Pikšas”, Dobeles novadā, aicina kopā svinēt "Baltā galdauta svētkus" par godu Latvijas valsts neatkarības atjaunošanai – vienai no būtiskākajām pieturzīmēm Latvijas simts gados, atklājot Gunāram Ulmanim veltītu gleznu un fotogrāfiju izstādi.
 
Tāpat 4.maijā sadarbībā ar “Lauku ceļotāju” muzejs “Pikšas” kuplinās akcijas “Atvērtās dienas laukos 2018 – Latvijā un Lietuvā” - pavasaris 2018, dalībnieku skaitu un rūpēsies par interesantu, izklaidējošu un izzinošu pasākuma programmu - apmeklētājiem par godu dūmos tīsies vecais manteļskurstenis, tiks kurināta plīts un akcijas viesi tiks cienāti ar zāļu tēju no Pikšu dārza. To nesteidzīgi varēs baudīt pie lielā saimes galda mājas virtuvē vai dārzā.
 
Pasākumā var tikt filmēts un fotografēts un tas var tikt izmantots publicitātes nolūkos!
 
Papildu informāciju skatīt šeit!
 
 

Iepazīsti Pikšas un LLM akcijā "Atvērtās dienas laukos"

 
2018. gada 4.-6. maijā Kārļa Ulmaņa piemiņas muzejs “Pikšas”, Dobeles novadā (turpmāk – muzejs “Pikšas”) un Latvijas Lauksaimniecības muzejs, Talsos (turpmāk - LLM) sadarbībā ar “Lauku ceļotāju” kuplinās akcijas “Atvērtās dienas laukos 2018 – Latvijā un Lietuvā” - pavasaris 2018, dalībnieku skaitu un rūpēsies par interesantu, izklaidējošu un izzinošu pasākuma programmu.
 
Muzeja “Pikšas” apmeklētājiem par godu dūmos tīsies vecais manteļskurstenis, tiks kurināta plīts un akcijas viesi tiks cienāti ar zāļu tēju no Pikšu dārza. To nesteidzīgi varēs baudīt pie lielā saimes galda mājas virtuvē vai dārzā.
 
Tāpat muzejs “Pikšas”  apmeklētājiem dos ieskatu vēsturiskajos notikumos, kas  mainījuši tautas likteni; ļaus iemēģināt roku spēku dzirnavās graudus maļot, klētī aužot, bet ģimenēm kopā ar bērniem izstaigāt ganiņa takas un izpalīdzot darbos pagalmā, dārzā un sētā, kā arī aizpildot dotos uzdevumus darba lapās, ļaus nopelnīt atlaidi svētku pusdienām kafejnīcā Miltiņkrogs, netālu esošajā Dobelē.
 
Pasākumā var tikt filmēts un fotografēts un tas var tikt izmantots publicitātes nolūkos!
 
Papildu informāciju skatīt šeit:
 
 

 

2018.gada muzeja “Pikšas” apmeklējuma iemesli

 
Latvijas simtgades gaidās Kārļa Ulmaņa piemiņas muzejs “Pikšas”, ar tipisko Zemgales plašo ainavu un sakopto lauku sētu, īpaši aicina ciemos Zemgales apceļotājus un piedāvā vairākus iemeslus iepazīties ar muzejā esošo krājumu, kā arī piedalīties dažādos ar muzeju saistītos pasākumos.
 
Muzejs “Pikšas” atrodas gandrīz pašā Latvijas vidū, starp Jelgavu un Dobeli, apmēram 70 km attālumā no Rīgas, 19 km no Jelgavas un 17 km attālumā no Dobeles.
 
Izstādes:
 • 1.janvāris - 31.decembris – foto stāsts par Jaunpils pienotavu (1912.-2015.);
 • 1.maijs - Kārļa Ulmaņa piemiņas muzeja “Pikšas” veidošanas vēsture;
 • 1.maijs - 30.novembris - Gunāram Ulmanim veltītā gleznu un fotogrāfiju izstāde;
 • 19.maijs - 10.jūlijs - retro velosipēdu izstāde “Ar Erenpreisu līdz 100”;
 • 2.septembrī - Latvijas mazpulka vēsture.
 
 
Pasākumi:
 • 4.maijs – “Baltā galdauta” svētku tematisks pasākums;
 • 4.-5.maijs - “Lauku ceļotājs” organizētā akcija “Atvērtās dienas laukos”;
 • 11.maijs – Dobeles novada 3.klašu mācību olimpiāde “Prāta banka”;
 • 19.maijs – Muzeju nakts pasākums 2018 “Māja ar šūpuli”. Plkst.19:00 retro velosipēdu izstādes “Ar Erenpreisu līdz100” atvēršana. Koka taļlietu darbnīca ar meistaru Aleksandru Voroņinu. Miega peles filcēšana un sarunas kopā ar dūlu Ditu Lenerti. Ziepes ar raksturu varēs iepazīt pie Annas Jurgaites. Plkst.20:30–21:00 miega dziesmas saules zaķiem dziedās Austras bērns Maija. Šūpuļa rotāšana un spēcināšana darbos pie stellēm un dzirnakmeņa, ģimenes saites stiprināšana vēlējumu darbnīcā pie Pikšu šūpuļa, kā arī “Ganiņu tarbas” uzdevumu pildīšana; darbosies saldējuma kafejnīca.
 • 1.maijs - 30.septembris - iepriekš piesakoties, tiek organizētas tematiskās programmas un izzinošās nodarbības skolēniem un ģimenēm. Ģimenei ar bērniem - pa ganu takām Kārlēna pagalmā. Pirmsskolas vecuma bērniem, jaunāko klašu skolēniem - Cep, māmiņa, man maizīti. Programmu jaunlaulātajiem. Savukārt 7. -12.klašu skolēniem un studentiem muzej pedagoģisko programmu - Valsts un pienākums, kā arī Septiņi stāsti;
 • 18.augusts - Latvijas senioru sadziedāšanās svētki. Piedalīsies 30 ansambļi no visas Latvijas;
 • 2.septembris - atceres pasākums, veltīts Kārļa Ulmaņa 141.jubilejai;
 • 6.septembrī - Dobeles novada pirmklasnieku svētki;
 • 8.septembris – pasākums “Lauki ienāk pilsētā”, kurš norisināsies Rīgā, 11.novembra krastmalā. Pasākums tiek veidots kā stāsts par nozīmīgākajām mūsdienu lauksaimniecības jomām, produktiem, pakalpojumiem un izglītību, par lauku un pilsētu mijiedarbību, ar nolūku parādīt, ka mēs Latvijā esam lepni par savu zemi un tradīcijām, kuras turam cieņā arī mūsdienās;
 • 18.novembris - Latvijas simtgadei veltīts pasākums;
 • Novembra otra puse - Valsts kancelejas organizēts pasākums “Laba servisa kustība valsts pārvaldē” – neaizmirsti novērtēt arī muzeja klientu apkalpošanas speciālistu darbu.
 
Muzejs atvērts visu gadu un tajā ir iespēja iepazīties ar plašu informāciju par K.Ulmaņa devumu valsts tapšanā un attīstībā, kā arī dod iespēju saprast lauksaimniecības attīstības procesu 1918.-1940.gados, kā arī piedāvā telpas un teritoriju dažādiem pasākumiem, tai skaitā bērnu atpūtas nometņu rīkošanai.
 
Katrs apmeklētājs te jutīsies kā mīļš ciemiņš.
 
 

LLU turpinās sadarbību ar K.Ulmaņa piemiņas muzeju “Pikšas”

 
2018. gada 6. februārī LLU Jelgavas pilī tika noslēgts sadarbības līgums starp universitāti un Valsts tehniskās uzraudzības aģentūru, kuras pārraudzībā ir K.Ulmaņa piemiņas muzejs “Pikšas”. Tas formāli nostiprina sadarbību starp LLU un muzeju, kas aizsākta jau 20.gs. 90-tajos gados, un paredz turpmāk popularizēt kultūrvēsturisko mantojumu, radot iespēju LLU studentiem izzināt Latvijas valsts un Ministru prezidenta Kārļa Ulmaņa lomu un ieguldījumu Latvijas valsts, lauksaimniecības nozares attīstībā un Jelgavas Lauksaimniecības akadēmijas izveidē.
 
 

 

Muzejs "Pikšas" izstādē "Latvijas gadsimts"

 
Kārļa Ulmaņa piemiņas muzejs "Pikšas" piedalās izstādē “Latvijas gadsimts”, kura ir veltīta Latvijas 100 valstiskuma gadiem un ievērojama ar to, ka būs līdz šim vērienīgākā nozares vēsturē – pirmo reizi vienas izstādes veidošanā piedalās vairāk nekā 60 Latvijas muzeju.
Izstāde notiks Latvijas Nacionālā vēstures muzeja pašreizējās telpās Rīgā, Brīvības bulvārī 32 un būs atvērta trīs gadus, sākot no 2018. gada maija. Tās mērķis ir rosināt domāt par Latvijas vēsturi kā sarežģītu pārmantotības un pārmaiņu stāstu. 11 tematiskajās sadaļās paredzēts aptvert Latvijas vēsturi no 1918. līdz 2004. gadam.
Plašāka informācija par izstādi jau tagad pieejama vietnē www.latvijasgadsimts.lv.
 

Izzinošās nodarbības muzejā “Pikšas”

 
Pavasaris vairs nav aiz kalniem, tāpēc K.Ulmaņa piemiņas muzejs “Pikšas”, Dobeles novadā, īpaši ciemos aicina skolēnus un ģimenes, kurām piedāvā savlaicīgi pieteikties izzinošajām nodarbībām:
 
 • 1.-4. un 5.-8. klašu skolēniem par maizes izcelsmes vēsturi un nozīmi, iepazīsties ar darba procesiem, darbarīkiem, graudu šķirnēm un maizes veidiem.
“To vietiņu vien lūkoju,
Kur aug maize tīrumā.”
 
 • 1.-4.klašu skolēniem iepazīsties ar sadzīvi, darbiem un darba rīkiem Zemgales lauku sētā XX g.s. sākumā. “Tēva sētā jauki bij”
 
 • Darba lapa “ Kārlēna pagalmā”. Paredzēta aizpildīt pēc muzeja apskates gida pavadījumā ģimenēm,1.-4.klašu skolēniem aizpildāma konsultējoties kopā ar pieaugušajiem, sākot ar 5.klasi var darboties patstāvīgi.
 
Ieejas maksa nodarbībās - muzeja ieejas biļetes. Grupām pieteikties iepriekš.
tālr.: 26670812, e-pasts: piksas@piksas.lv vai www.piksas.lv
 
Plašāku informāciju skatīt šeit.
Autortiesības © 2010 "Pikšas"