<br />
<b>Notice</b>:  Undefined index: title in <b>/home/webroot/piksas/source/base_clases/dwoo/compiled/home/webroot/piksas/source/template/content.htm.d17.php</b> on line <b>5</b><br />

Aktualitātes

Muzejs "Pikšas" izstādē "Latvijas gadsimts"

 
Kārļa Ulmaņa piemiņas muzejs "Pikšas" piedalās izstādē “Latvijas gadsimts”, kura ir veltīta Latvijas 100 valstiskuma gadiem un ievērojama ar to, ka būs līdz šim vērienīgākā nozares vēsturē – pirmo reizi vienas izstādes veidošanā piedalās vairāk nekā 60 Latvijas muzeju.
Izstāde notiks Latvijas Nacionālā vēstures muzeja pašreizējās telpās Rīgā, Brīvības bulvārī 32 un būs atvērta trīs gadus, sākot no 2018. gada maija. Tās mērķis ir rosināt domāt par Latvijas vēsturi kā sarežģītu pārmantotības un pārmaiņu stāstu. 11 tematiskajās sadaļās paredzēts aptvert Latvijas vēsturi no 1918. līdz 2004. gadam.
Plašāka informācija par izstādi jau tagad pieejama vietnē www.latvijasgadsimts.lv.
 

Atskats uz Kārļa Ulmaņa 140

 
2017.gada 3.septembrī K.Ulmaņa piemiņas muzejā “Pikšas” tika rīkots atceres pasākums veltīts Kārļa Ulmaņa 140.jubilejai.
Vairāk par atceres pasākumu, skatīt šeit.
 

Izzinošās nodarbības muzejā “Pikšas”

 
Tā kā mācību gads tuvojas straujiem soļiem, K.Ulmaņa piemiņas muzejs “Pikšas”, Dobeles novadā, īpaši ciemos aicina skolēnus un ģimenes.
 
Muzejs “Pikšas” skolēniem un ģimenēm piedāvā izzinošas nodarbības:
  • 1.-4. un 5.-8. klašu skolēniem par maizes izcelsmes vēsturi un nozīmi, iepazīsties ar darba procesiem, darbarīkiem, graudu šķirnēm un maizes veidiem.
“To vietiņu vien lūkoju,
Kur aug maize tīrumā.”
 
  • 1.-4.klašu skolēniem iepazīsties ar sadzīvi, darbiem un darba rīkiem Zemgales lauku sētā XX g.s. sākumā. “Tēva sētā jauki bij”
 
  • Darba lapa “ Kārlēna pagalmā”. Paredzēta aizpildīt pēc muzeja apskates gida pavadījumā ģimenēm,1.-4.klašu skolēniem aizpildāma konsultējoties kopā ar pieaugušajiem, sākot ar 5.klasi var darboties patstāvīgi.
 
Ieejas maksa nodarbībās - muzeja ieejas biļetes. Grupām pieteikties iepriekš.
 
Papildus informācija:
Kārļa Ulmaņa piemiņas muzejs “Pikšas”
Adrese: Bērzes pagasts, Dobeles novads, LV-3732
tālr.: 26670812, e-pasts: piksas@piksas.lv vai www.piksas.lv
 
Plašāku informāciju skatīt šeit.
 

 

2017.gada iemesli muzeja “Pikšas” apmeklējumam

 

2017.gada tūrisma sezonas laikā apceļojot Zemgali, ir vērts iegriezties Kārļa Ulmaņa dzimtajā pusē un apskatīt viņa piemiņas muzeju “Pikšas”, kuraekspozīcija sniedz plašu informāciju par K.Ulmaņa devumu valsts tapšanā un attīstībā, kā arī dod iespēju saprast lauksaimniecības attīstības procesu 1918.-1940.gados.

 

Kārļa Ulmaņa piemiņas muzejā “Pikšas” apmeklētāju interese tiek veicināta ar tipisko Zemgales ainavu un sakopto lauku sētu, kurā var atpūsties un nesteidzīgi baudīt lauku plašumu un mieru sakoptajā un ainaviski harmoniskajā muzeja teritorijā. Tā durvis ir atvērtas ikvienam atpūtas cienītājam un zinātkāram apmeklētājam.

Marts-aprīlis- Mežinieku pamatskolas bērnu darbu izstāde.

 

Maijs-novembris- Gunāra Ulmaņa gleznu izstāde.

 

4.maijs– katrs muzeja apmeklētājs laipni aicināts piesēst un nesteidzīgi izbaudīt “Baltā galdauta svētkus”. Krūzē smaržos zāļu tēja, gaisā virmos seni stāsti un uz baltā galdauta - žurnāli ar romantiskiem nosaukumiem no pagājušā gadu tūkstoša.

20.maijs- ar daudzveidīgām aktivitātēm muzejs būs atvērts akcijā “Muzeju nakts”. Tēma – Laika rats, darbošanās laiks.

 

Jūlijs-septembris- mākslinieces Zentas Puriņas darbu izstāde.

3.septembris– gadskārtējais, Kārļa Ulmaņa 140.jubilejas atceres pasākums un mazpulcēnu darbu skate.

18.novembris- Latvijas Republikas proklamēšanas diena. Piemiņas brīdis pie K.Ulmaņa pieminekļa.

 

Apmeklētājiem muzejs atvērts visu gadu, tas piedāvā telpas un teritoriju dažādiem pasākumiem - semināriem, konferencēm, sporta spēlēm, gadskārtu godu atzīmēšanai, jaunlaulātajiem, dažādiem kolektīviem un domubiedriem, nakts mītni, vietu teltīm un ugunskuram, doties izbraucienā ar velosipēdu pa kādu no velomaršrutiem, kā arī citiem pasākumiem pēc vajadzības un iespējām. Katrs apmeklētājs te jutīsies kā mīļš ciemiņš.

Kārļa Ulmaņa piemiņas muzejs “Pikšas” atrodas gandrīz Latvijas pašā vidū, starp Jelgavu un Dobeli, apmēram 70 km attālumā no Rīgas, 19 km no Jelgavas un 17 km attālumā no Dobeles.

 

Laika rats pasākumā “Muzeju nakts”

 
Sestdien, 2017.gada 20.maijā pasākuma “Muzeju nakts” laikā Kārļa Ulmaņa piemiņas muzejā “Pikšas” domāja par laiku, skaitīja laiku un vizualizēja laiku!
 
Plašāku informāciju skatīt šeit.
Autortiesības © 2010 "Pikšas"