<br />
<b>Notice</b>: Undefined index: title in <b>/home/webroot/piksas/source/base_clases/dwoo/compiled/home/webroot/piksas/source/template/content.htm.d17.php</b> on line <b>5</b><br />

Aktualitātes

 
 

Eiropas kultūras mantojuma dienas pasākumā tika rīkota grāmatas "Pikšas" prezentācija

 
2018.gada 15.septembrī Kārļa Ulmaņa piemiņas muzejā "Pikšas" tika aizvadīts Eiropas kultūras mantojuma dienas pasākums, kura laikā plkst.12:30 muzeja ēkā “Ligzda” tika rīkota grāmatas "Pikšas" prezentācija.
 
Eiropas kultūras mantojuma dienas pasākums tika atklāta muzeja pagalmā ar svinīga karoga pacelšanu, uzrunām un ziedu nolikšana pie K.Ulmaņa pieminekļa. Pasākumā piedalījās arī folkloras kopa Leimaņi (Dobeles Novadpētniecības muzejs) un bija apskatāma Līvbērzes kultūras nama tautas lietišķās mākslas studijas Līve izstāde.
 
Savukārt no plkst.13.30 muzeja Klētī tika rīkota radošā darbnīca “Aušanas pamati”, kuru vadīja Anita Ķipsne (Dobeles kultūras nama tautas lietišķās mākslas studijas “Avots” dalībniece).
 
Par godu Latvijas simtgadei muzejs "Pikšas" ir sagatavojusi grāmatu par “Pikšu” muzeja vēsturi, izceļot vairākus nozīmīgus Latvijas vēstures simbolus – Kārli Ulmani, tautas Atmodas laiku un zemnieku sētu, kas laikmeta griežos piedzīvoja gan saimniecisko spozmi, gan tikusi pilnīgi izpostīta, beigās kā muzejs nonākot sabiedrības sociālpolitiskā un vēsturiskā diskursa dzirnakmeņos.
 
Grāmatā vēsturiskos faktus ar atmiņām ilustrē “Pikšu” sētas mantinieks, ilggadējs Kārļa Ulmaņa piemiņas muzeja “Pikšas” direktors, gleznotājs Gunārs Ulmanis. Sirsnīgā sarunā komentārus sniedz pirmais Latvijas Valsts prezidents pēc neatkarības atjaunošanas (1993–1999), Gunāra brālēns, Kārļa Ulmaņa piemiņas aizstāvis Guntis Ulmanis. Izdevumam “Pikšas” satura pamatu veido kvalitatīvas foto ilustrācijas no “Pikšu” muzeja arhīva, kā arī no Gunāra un Gunta Ulmaņu privātajiem arhīviem. Grāmatas projekts, tāpat kā savulaik pats “Pikšu” muzejs tika realizēts, pateicoties ziedotāju atbalstam.
 
Pasākumā var tikt filmēts un fotografēts un tas var tikt izmantots publicitātes nolūkos!
 

 
 

 

2018.gada muzeja “Pikšas” apmeklējuma iemesli

 
Latvijas simtgades gaidās Kārļa Ulmaņa piemiņas muzejs “Pikšas”, ar tipisko Zemgales plašo ainavu un sakopto lauku sētu, īpaši aicina ciemos Zemgales apceļotājus un piedāvā vairākus iemeslus iepazīties ar muzejā esošo krājumu, kā arī piedalīties dažādos ar muzeju saistītos pasākumos.
 
Muzejs “Pikšas” atrodas gandrīz pašā Latvijas vidū, starp Jelgavu un Dobeli, apmēram 70 km attālumā no Rīgas, 19 km no Jelgavas un 17 km attālumā no Dobeles.
 
Izstādes:
 • 1.janvāris - 31.decembris – foto stāsts par Jaunpils pienotavu (1912.-2015.);
 • 1.maijs - Kārļa Ulmaņa piemiņas muzeja “Pikšas” veidošanas vēsture;
 • 1.maijs - 30.novembris - Gunāram Ulmanim veltītā gleznu un fotogrāfiju izstāde;
 • 19.maijs - 10.jūlijs - retro velosipēdu izstāde “Ar Erenpreisu līdz 100”;
 • 2.septembrī - Latvijas mazpulka vēsture.
 
 
Pasākumi:
 • 4.maijs – “Baltā galdauta” svētku tematisks pasākums;
 • 4.-5.maijs - “Lauku ceļotājs” organizētā akcija “Atvērtās dienas laukos”;
 • 11.maijs – Dobeles novada 3.klašu mācību olimpiāde “Prāta banka”;
 • 19.maijs – Muzeju nakts pasākums 2018 “Māja ar šūpuli”. Plkst.19:00 retro velosipēdu izstādes “Ar Erenpreisu līdz100” atvēršana. Koka taļlietu darbnīca ar meistaru Aleksandru Voroņinu. Miega peles filcēšana un sarunas kopā ar dūlu Ditu Lenerti. Ziepes ar raksturu varēs iepazīt pie Annas Jurgaites. Plkst.20:30–21:00 miega dziesmas saules zaķiem dziedās Austras bērns Maija. Šūpuļa rotāšana un spēcināšana darbos pie stellēm un dzirnakmeņa, ģimenes saites stiprināšana vēlējumu darbnīcā pie Pikšu šūpuļa, kā arī “Ganiņu tarbas” uzdevumu pildīšana; darbosies saldējuma kafejnīca.
 • 1.maijs - 30.septembris - iepriekš piesakoties, tiek organizētas tematiskās programmas un izzinošās nodarbības skolēniem un ģimenēm. Ģimenei ar bērniem - pa ganu takām Kārlēna pagalmā. Pirmsskolas vecuma bērniem, jaunāko klašu skolēniem - Cep, māmiņa, man maizīti. Programmu jaunlaulātajiem. Savukārt 7. -12.klašu skolēniem un studentiem muzej pedagoģisko programmu - Valsts un pienākums, kā arī Septiņi stāsti;
 • 18.augusts - Latvijas senioru sadziedāšanās svētki. Piedalīsies 30 ansambļi no visas Latvijas;
 • 2.septembris - atceres pasākums, veltīts Kārļa Ulmaņa 141.jubilejai;
 • 6.septembrī - Dobeles novada pirmklasnieku svētki;
 • 8.septembris – pasākums “Lauki ienāk pilsētā”, kurš norisināsies Rīgā, 11.novembra krastmalā. Pasākums tiek veidots kā stāsts par nozīmīgākajām mūsdienu lauksaimniecības jomām, produktiem, pakalpojumiem un izglītību, par lauku un pilsētu mijiedarbību, ar nolūku parādīt, ka mēs Latvijā esam lepni par savu zemi un tradīcijām, kuras turam cieņā arī mūsdienās;
 • 18.novembris - Latvijas simtgadei veltīts pasākums;
 • Novembra otra puse - Valsts kancelejas organizēts pasākums “Laba servisa kustība valsts pārvaldē” – neaizmirsti novērtēt arī muzeja klientu apkalpošanas speciālistu darbu.
 
Muzejs atvērts visu gadu un tajā ir iespēja iepazīties ar plašu informāciju par K.Ulmaņa devumu valsts tapšanā un attīstībā, kā arī dod iespēju saprast lauksaimniecības attīstības procesu 1918.-1940.gados, kā arī piedāvā telpas un teritoriju dažādiem pasākumiem, tai skaitā bērnu atpūtas nometņu rīkošanai.
 
Katrs apmeklētājs te jutīsies kā mīļš ciemiņš.
 
 
 

Muzejs "Pikšas" izstādē "Latvijas gadsimts"

 
Kārļa Ulmaņa piemiņas muzejs "Pikšas" piedalās izstādē “Latvijas gadsimts”, kura ir veltīta Latvijas 100 valstiskuma gadiem un ievērojama ar to, ka būs līdz šim vērienīgākā nozares vēsturē – pirmo reizi vienas izstādes veidošanā piedalās vairāk nekā 60 Latvijas muzeju.
Izstāde notiks Latvijas Nacionālā vēstures muzeja pašreizējās telpās Rīgā, Brīvības bulvārī 32 un būs atvērta trīs gadus, sākot no 2018. gada maija. Tās mērķis ir rosināt domāt par Latvijas vēsturi kā sarežģītu pārmantotības un pārmaiņu stāstu. 11 tematiskajās sadaļās paredzēts aptvert Latvijas vēsturi no 1918. līdz 2004. gadam.
Plašāka informācija par izstādi jau tagad pieejama vietnē www.latvijasgadsimts.lv.
 

Izzinošās nodarbības muzejā “Pikšas”

 
Pavasaris vairs nav aiz kalniem, tāpēc K.Ulmaņa piemiņas muzejs “Pikšas”, Dobeles novadā, īpaši ciemos aicina skolēnus un ģimenes, kurām piedāvā savlaicīgi pieteikties izzinošajām nodarbībām:
 
 • 1.-4. un 5.-8. klašu skolēniem par maizes izcelsmes vēsturi un nozīmi, iepazīsties ar darba procesiem, darbarīkiem, graudu šķirnēm un maizes veidiem.
“To vietiņu vien lūkoju,
Kur aug maize tīrumā.”
 
 • 1.-4.klašu skolēniem iepazīsties ar sadzīvi, darbiem un darba rīkiem Zemgales lauku sētā XX g.s. sākumā. “Tēva sētā jauki bij”
 
 • Darba lapa “ Kārlēna pagalmā”. Paredzēta aizpildīt pēc muzeja apskates gida pavadījumā ģimenēm,1.-4.klašu skolēniem aizpildāma konsultējoties kopā ar pieaugušajiem, sākot ar 5.klasi var darboties patstāvīgi.
 
Ieejas maksa nodarbībās - muzeja ieejas biļetes. Grupām pieteikties iepriekš.
tālr.: 26670812, e-pasts: piksas@piksas.lv vai www.piksas.lv
 
Plašāku informāciju skatīt šeit.
Autortiesības © 2010 "Pikšas"